Kutsu Itä-Suomen Alueleirille Kotkaan 7.4

Kutsu Itä-Suomen alueleirille (kr) Kotkaan lauantaina 7.4.2018

Karhulan Kamppailukeskus. Ratakatu 14 48600 Kotka Karhulan Urheiluhallin vieressä, Opintokeskus Karhun takana Kohderyhmä:

Painijat jotka tähtäävät SM- ja KLL:n –kisoihin.

Leirin hinta 20e / painija, sisältää ruokailun.

Leirin aikataulu:
1 harjoitus klo 9.30 – 11.30
Ruokailu klo 11.30 – 14.00
2 harjoitus klo 14.00 – 16.00

Leirin valmennuksesta vastaa KPM:n valmennustiimi, Miska Güntherin johdolla, vierailevien seuravalmentajien kanssa yhteistyössä.

Lisätiedot aluevalmentaja Miska Günther 0408337692 miskagynther@hotmail.com

Ilmoittautuminen ja erityisruokavaliot ilmoitettava ti 3.4 mennessä.
Miska Günther 040 833 7692 miskagynther@hotmail.com tai
Ari-Pekka Klami 050 356 3075 ap.klami@kymp.net

Leirimaksut 5.4 mennessä: Kotkan Painimiehet:
Nordea FI31 1598 3006 1016 95
Viestikenttään osallistujien tiedot: Painijan nimi ja seura

Tervetuloa Kotkaan vääntämään !

Kutsu Itä-suomen alueleirille Kotkaan

Kutsu Itä-suomen alueleirille (kr) Kotkaan lauantaina 17.3.2018
Karhulan Kamppailukeskus. Ratakatu 14 48600 Kotka
Karhulan Urheiluhallin vieressä, Opintokeskus Karhun takana

Kohderyhmä: Painijat jotka tähtäävät SM- ja KLL:n –kisoihin.
Leirin hinta 20e / painija, sisältää ruokailun.
Leirin aikataulu:
1 harjoitus klo 9.30 – 11.30
Ruokailu klo 11.30 – 14.00
2 harjoitus klo 14.00 – 16.00
Leirin valmennuksesta vastaa KPM:n valmennustiimi, Miska Güntherin johdolla,
vierailevien seuravalmentajien kanssa yhteistyössä

Lisätiedot aluevalmentaja Miska Günther 0408337692 miskagynther@hotmail.com

Ilmoittautuminen ti 13.3 mennessä ap.klami@kymp.net
Myös Erityisruokavaliot ilmoitettava ti 13.3 mennessä.

Leirimaksut 16.3 mennessä: Kotkan Painimiehet: Nordea FI31 1598 3006 1016 95
Viestikenttään osallistujan tiedot: Painijan nimi ja seura

Tervetuloa Kotkaan vääntämään !

Arttu-Petterille TUL:n mestaruus

Tänään painittiin Vaajakoskella Av kr TUL mestaruuskilpailut (Suomi Cupin osakilpailu.) ja Keski-Suomen OP painit.
Kotkalaisten saavutuksena kaksi kultaa ja kaksi hopeaa.

Pojat ja tytöt (OP Keski-Suomi painiturnaus)
Pojat 13v 60kg
Kultaa Elmer Lappalainen

Pojat 17v 50kg
Hopeaa Veeti Laakso

Tytöt 17v65kg
Hopeaa Viola Tyynilä

TUL mestaruuskilpailut (Suomi Cup)
Miehet 92kg
Kultaa Arttu-Petteri Klami

Onnittelut hyvästä menestyksestä kaikille painijoille.