Olemme mukana Kotkan liikuntayksikön Kotka Liikkuu, pilottivaiheessa. Monipuolista ja maksutonta liikuntaa kaikille.
Kuntopainia 18+ ikäisille, järjestetään torstaisin klo 19.30 – 21.00 KarhulanKamppailukeskuksessa, pilottivaihe kestää loppuvuoden.
Kuntopainia Naisille, järjestetään sunnuntaisin klo 19.00 – 20.30
Karhulan Kamppailukeskuksessa, pilottivaihe kestää loppuvuoden.
Paini on aseeton kaksinkamppailulaji, jossa kamppailaan ilman lyöntejä ja potkuja.
Kuntopaini on erittäin tehokas harjoittelumuoto joka kehittää kehoa kokonaisvaltaisesti: lihasvoimaa, koordinaatiota, tasapainoa, kehonhallintaa ja liikkuvuutta.
Kuntopainiharjoittelu on ohjattua toimintaa ja on suunniteltu molemmille sukupuolille sopivaksi, palvelemaan kaikenkokoisia ja – ikäisiä terveysliikkujia, jossa jokainen harjoittelee oman kuntonsa ja kykynsä mukaisesti.
Treeneissä tarvitset sisäliikuntavarusteet ja juomapullon: painikengät ( tarvittaessa painisalilta saat lainaksi ) t-paita, shortsit tai veryttelyhousut, vetoketjuja ei saa olla.
Ilmoittautuminen Kuntopainiin tapahtuu alla olevan linkin kautta.
https://www.kotkaliikkuu.fi/tulevat-tapahtumat